XII. ročník volejbalového turnaje LAVOR

V sobotu 8. listopadu 2014 se v tělocvičně v Tatenici uskutečnil tradiční roverský volejbalový turnaj LAVOR.

Na turnaj pořádaný naším střediskem se přihlásilo 5 družstev. V pátek večer se omluvili roveři ze Žamberka, jelikož jim onemocněli tři hráči a již nesehnali za ně náhradu. Již před tím jsme věděli, že letos se po dlouhé době nebude učástnit tradiční účastník z České Třebové. I naše domácí družstvo se nevyhnulo ztrátám, jeden hráč se zranil minulý týden na roverské akci, další se musel účastnit pracovního setkání a Šamana, která se účastnila všech předchozích ročníků, v týdnu skolila chřipka. A tak jsme na turnaji museli spoléhat na naše pražské posily.

V sobotu se do tělocvičny v Tatenici sjeli rověři a rangers ze třech středisek – Zubr a Dikobraz Lanškroun, Dolní Dobrouč (dvě družstva) a Bílá liška Červená Voda. Hrálo se systémem každý s každým, na dva vítězné sety do 25 bodů. A již první zápas mezi námi a Doní Dobroučí ukázal, že zápasy letos budou vyrovnané. Než jsme se stačili rozkoukat a sehrát, již jsem prohrávali o 6 bodů. Celý prvvní set jsme dotahovali a nakonec jsme jej vyhráli 30:28. Druhý set jsme vyhráli 25:19 a získali jsme první vítězství v turnaji. Druhý zápas jsme nastoupili proti Červené Vodě. Soupeř byl rozehraný z předchozího zápasu a my jsme celý první zápas dá se říci opět dotahovali, což se nepodařilo a prohráli jsme 23:25. Druhý set jsme vzali od počátku do svých otěží a vyhráli jsme jej 25:15. Do třetího setu jsme nastoupili ve stejném tempu jako jsme skončili druhý set a zápas se nám podařilo dotáhnout do vítězného konce. Třetí set jsme vyhráli 25:15. Do posledního zápasu jsme nastoupili proti druhému družstvu z Dolní Dobrouče. Tento zápas byl v naší režii od prvního do posledního míče. Zápas jsme vyhráli 25:12 a 25:10. Tímto vítězství jsme si zajistli celkové vítězství v turnaji. Po našem zápase nastoupili proti sobě družstva z Červené Vody a Dolní Dobrouče I, kdy se hrálo o druhé a třetí místo v konečném pořadí turnaje. Tento zápas byl vyrovnaný a hrál se na tři sety. První set vyhrálo družstvo z Dolní Dorbouče, po většinu času v druhém setu vedli roveři z Dobrouče, ale koncovka setu patřila Červené Vodě, která si vítěznou vlnu přenesla i do třetího setu a zápas vyhrála.

Po letech turnajové nadvády České Třebové putovní cena zůstala v Lanškrouně, i když musím říci, že jsme měli situaci ulehčenou neúčastí favoritů z České Třebové. K naší hře bych mohl napsat, že jsme spíše bojovali, ale sem tam jsme i předvedli volejbalovou akci :-).

Turnaj byl zakončen vyhlášením a předáním medailí a sladké odměny, které pro nás připravila ss. Chůvka, za což ji mnohokrát děkujeme. Ještě bych zapoměl, že na turnaji oslavil své narozeniny Venuše, kterému ještě jednou blahopřejeme k jeho narozeninám.

Sestava našeho vítězného týmu: Autíčko, Venuše, Herkules, Tlampač a Puňtík.

Konečené pořadí turnaje:

1. středisko Zubr a Dikobraz Lanškroun
  2. Bílá liška Červená Voda
  3. Dolní Dobrouč I.
  4. Dolní Dobrouč II.

Zápasy: Lanškroun – Dolní Dobrouč I, 2:0 (30:28, 25:19) Červená Voda – Dolní Dobrouč II, 2:0 (25:11, 25:13) Lanškroun – Červená Voda, 2:1 (23:25, 15:25, 15:25) Dolní Dobrouč I – Dolní Dobrouč II, 2:1 (15:21, 25:13, 28:26) Lanškroun – Dolní Dobrouč II, 2:0 (25:12, 25:10) Červená Voda – Dolní Dobrouč I, (25:18, 23:25, 18:25)

Autíčko - 9.11.2014, Kronika