Po návštěvách v Moravské Třebové

V sobotu ráno jsme se sešli u autobusu, a vyjeli směr Moravská Třebová. Po vystoupení z autobusu dostala vlčata mapu, a podle ní nás navigovala na naši první zastávku u HZS. U hasičů jsme se dozvěděli, co všechno musí vědět a umět. Také jsme si vyzkoušeli hasičské přilby a posezení v jejich autě. Rozloučili jsme se, a vyrazili na záchranku. Tam jsme si všichni vyzkoušeli vakuovou dlahu, a někteří z nás měření krevního tlaku a měření oxymetrem. Na zahradě jsme si zahráli na lišku a zajíce. Po vydatné obědosvačině jsme zamířili na hvězdárnu, kde nás přivítala usměvavá paní, která nám řekla spoustu zajímavostí o vesmíru a dostali jsme i drobné upomínkové předměty. Po rozloučení jsme seběhli kopeček, a šlapali na vlak, který nás dovezl do Lanškrouna.

- 15.11.2014, Kronika