37. dívčí oddíl

Náš oddíl má velmi složitou, ale zajímavou historii. Postupem času se některé dívčí oddíly rozpadly a zanikly. Našel se vždy někdo, kdo nechtěl se skautingem skončit, a tak jsme se nakonec sešly v 37. dívčím oddílu.

Oddíl je složen ze dvou družinek světlušek – Sněženek a Pomněnek a družiny skautek – Vlaštovek a Sojek.

Na vedení oddílu se společně s vůdkyní oddílu Gabčou Novákovou, podílejí Petra Dušánková – Chůvka, Monika Reslerová – Mimi, Natálie Minářová – Naťas, Katka Gregorová – Kačaba, Iveta Ficnerová – Ifča, Zuzka Skalická, Martina Černohousová – Šaman, Maruška Macháčková – Čiči, Štěpánka Smoláková, Verča Maiová a Anička Bednářová.

Sněženky

Hej, hej, hej,
Sněženky mám nejraděj.
Čisté a jasné jako sníh,
Tam kde jsou, ozývá se smích.

Pomněnky

Jsme Pomněnky malé,
máme rády smích.
Chceme dělat lidem radost,
ať je Slunce nebo sníh.

Světlušky mají schůzku odděleně každou středu Sněženka a čtvrtek Pomněnky od 16 do 18 v klubovně na ulici Na Větru 3311. Dále jezdí i na výpravy a letní skautský tábor.

Světlušky jsou děvčata od 6 do 11 let. Do našich družinek patří:Bilerová Rozálka, Dolečková Adélka a Klárka, Dušánek Filípek, Hrabáčková Verunka, Hubálková Gábinka, Kühnertová Anetka, Vávrová Štěpánka, Vilčová Anežka, Dušánková Martina – Marťanka, Skalická Pavla, Skalická Majda, Hajzlerová Verča, Horáková Eva, Horská Klára, Jánišová Sandra, Klejchová Kristýna, Netolická Stella, Smoláková Rita, Gregorová Michaela – Myška, Smoláková Rita a Petrovková Andrea.
Naše světlušky nejsou jen z Lanškrouna, ale i z okolních vesnic: z Rudoltic, Lubníku a Tatenic.

S družinou Sněženek pracuje Natálie Minářová – Naťas, Zuzka Skalická a Nika, Maiová S družinou Pomněnek pracují Petra Dušánková – Chůvka, Katka Gregorová – Kačaba, Martina Černohousová – Šaman a Anička Bednářová.

Vlaštovky

Čiřiky, čiřiky, čik,
To je vlaštovek křik.
Dobrým skutkem žít,
slib, zákon nezradit.

Do družinek Vlaštovek a Sojek chodí děvčata od 11 do 15 let: Gregorová Monika, Maiová Veronika – Nika, Smoláková Štěpánka, Šuláková Jana, Bednářová Anička, Kuťáková Šárka – Šery, Pavlasová Marie – Skřítek, Poláková Marie – Hobitek, Skalická Veronika, Duníčková Tereza, Gregorová Monika a Skalická Veronika.

Vlaštovky a Sojky se schází každý pátek od 16:00 – 18:00 v klubovně na ulici Na Větru 3311. Dále jezdí i na výpravy a letní skautský tábor.

S družinou Vlaštovek z vedoucích pracují Gabriela Nováková, Iveta Ficnerová – Ifča a Maruška Macháčková a Štěpánka Smoláková,