37. dívčí oddíl

Náš oddíl má velmi složitou, ale zajímavou historii. Postupem času se některé dívčí oddíly rozpadly a zanikly. Našel se vždy někdo, kdo nechtěl se skautingem skončit, a tak jsme se nakonec sešly v 37. dívčím oddílu.

Oddíl je složen ze dvou družinek světlušek – Sněženek a Pomněnek a družiny skautek – Vlaštovek a Sojek.

Na vedení oddílu se společně s vůdkyní oddílu Gabčou Novákovou, podílejí Petra Dušánková – Chůvka, Monika Reslerová – Mimi, Natálie Minářová – Naťas, Katka Gregorová – Kačaba, Iveta Ficnerová – Ifča, Zuzka Skalická, Martina Černohousová – Šaman, Maruška Macháčková – Čiči, Štěpánka Smoláková, Verča Maiová a Anička Bednářová.

Sněženky

Pokřik:
Hej, hej, hej,
Sněženky mám nejraděj.
Čisté a jasné jako sníh,
Tam kde jsou, ozývá se smích.

Pomněnky

Pokřik:
Jsme Pomněnky malé,
máme rády smích.
Chceme dělat lidem radost,
ať je Slunce nebo sníh.

Světlušky mají schůzku odděleně každou středu Sněženka a čtvrtek Pomněnky od 16 do 18 v klubovně na ulici Na Větru 3311. Dále jezdí i na výpravy a letní skautský tábor.

Světlušky jsou děvčata od 6 do 11 let. Do našich družinek patří:Bilerová Rozálka, Dolečková Adélka a Klárka, Dušánek Filípek, Hrabáčková Verunka, Hubálková Gábinka, Kühnertová Anetka, Vávrová Štěpánka, Vilčová Anežka, Dušánková Martina – Marťanka, Skalická Pavla, Skalická Majda, Hajzlerová Verča, Horáková Eva, Horská Klára, Jánišová Sandra, Klejchová Kristýna, Netolická Stella, Smoláková Rita, Gregorová Michaela – Myška, Smoláková Rita a Petrovková Andrea.
Naše světlušky nejsou jen z Lanškrouna, ale i z okolních vesnic: z Rudoltic, Lubníku a Tatenic.

S družinou Sněženek pracuje Natálie Minářová – Naťas, Zuzka Skalická a Nika, Maiová S družinou Pomněnek pracují Petra Dušánková – Chůvka, Katka Gregorová – Kačaba, Martina Černohousová – Šaman a Anička Bednářová.

Vlaštovky

Pokřik:
Čiřiky, čiřiky, čik,
To je vlaštovek křik.
Dobrým skutkem žít,
slib, zákon nezradit.

Do družinek Vlaštovek a Sojek chodí děvčata od 11 do 15 let: Gregorová Monika, Maiová Veronika – Nika, Smoláková Štěpánka, Šuláková Jana, Bednářová Anička, Kuťáková Šárka – Šery, Pavlasová Marie – Skřítek, Poláková Marie – Hobitek, Skalická Veronika, Duníčková Tereza, Gregorová Monika a Skalická Veronika.

Vlaštovky a Sojky se schází každý pátek od 16:00 – 18:00 v klubovně na ulici Na Větru 3311. Dále jezdí i na výpravy a letní skautský tábor.

S družinou Vlaštovek z vedoucích pracují Gabriela Nováková, Iveta Ficnerová – Ifča a Maruška Macháčková a Štěpánka Smoláková,

Sponzoři »