1. oddíl dívčí

obrázek

O oddíle

Skautky jsou holky ve věku 11 – 15 let a fungují v přibližně šestičlenných družinách, které mívají jednou týdně schůzku. Na schůzkách hrají různé hry, učí se novým dovednostem nebo si plní jednotlivé úkoly skautské stezky, která vyjadřuje principy skautského programu. Neobsahuje tedy jen znalosti přírody nebo tábornické dovednosti, ale i poznávání sebe sama a lidí kolem sebe, komunikační dovednosti nebo týmovou spolupráci.

Program světlušek je určený pro děvčata od 5 do 11 let. Na schůzkách se hraje spousta her, zpívá se a provozují se rukodělné aktivity. Řada akcí probíhá ve spolupráci se skautkami, ale narozdíl od nich je program světlušek více hravý, což odpovídá věku.

Kromě schůzek skautky a světlušky občas vyráží na výpravy mimo Lanškroun. Jezdíme jak do přírody, tak občas zavítáme i do měst. Na výpravách se užije nejvíce srandy a zažije se spousta nových dobrodružství, které se vám doma jen tak nestanou.

V létě se tradičně koná tábor, který je pokaždé trochu jinak tematicky zaměřený, takže se skautky už mohly vžít do role cestovatelů – objevitelů, indiánů, kovbojů, pirátů nebo starověkých Egypťanů. Nové členky pak mohou na táboře složit svůj skautský slib. Starší skautky se pak zase pomalu začínají podílet na přípravě programu, takže si mohou vyzkoušet, jaké to je mít odpovědnost vůči ostatním.

Pravidelné schůzky světlušek:

Vždy v pátek v klubovnách Na Větru od 16:00 do 17:30.

Pravidelné schůzky Sasanek:

Vždy v pátek v klubovnách Na Větru od 18:00 do 19:30 kromě posledního pátku v měsíci.

Pravidelné schůzky Volavek:

Vždy poslední pátek v měsíci v klubovnách Na Větru od 18:00 do 20:00.

 

Kontaktní osoba:

Tereza Kostelecká

Vedoucí dívčího oddílu:

Adéla Hacurová

Pavla Matějková – Jája

Adéla Jungová – Pipi

Lenka Gregorová

Informace pro nováčky

Informace pro nováčky najdete v následujícím souboru.

Registrační kalkulačka

Sponzoři »