1. oddíl dívčí

obrázek

O oddíle

Skautky jsou holky ve věku 11 – 15 let a fungují v přibližně šestičlenných družinách, které mívají jednou týdně schůzku. Na schůzkách hrají různé hry, učí se novým dovednostem nebo si plní jednotlivé úkoly skautské stezky, která vyjadřuje principy skautského programu. Neobsahuje tedy jen znalosti přírody nebo tábornické dovednosti, ale i poznávání sebe sama a lidí kolem sebe, komunikační dovednosti nebo týmovou spolupráci.

Program světlušek je určený pro děvčata od 5 do 11 let. Na schůzkách se hraje spousta her, zpívá se a provozují se rukodělné aktivity. Řada akcí probíhá ve spolupráci se skautkami, ale na rozdíl od nich je program světlušek více hravý, což odpovídá věku.

Kromě schůzek skautky a světlušky občas vyráží na výpravy mimo Lanškroun. Jezdíme jak do přírody, tak občas zavítáme i do měst. Na výpravách se užije nejvíce srandy a zažije se spousta nových dobrodružství, které se vám doma jen tak nestanou.

V létě se tradičně koná tábor, který je pokaždé trochu jinak tematicky zaměřený, takže se skautky už mohly vžít do role cestovatelů – objevitelů, indiánů, kovbojů, pirátů nebo starověkých Egypťanů. Nové členky pak mohou na táboře složit svůj skautský slib. Starší skautky se pak zase pomalu začínají podílet na přípravě programu, takže si mohou vyzkoušet, jaké to je mít odpovědnost vůči ostatním.

O vaše děti se starají: Alžběta Černohousová, Tereza Kostelecká, Adéla Hacurová, Lenka Gregorová, Anna Peichlová, Andrea Faltusová, Světlana Pospíšilová, Andrea Kyselová, Tereza Blažeňaková, Sylva Pešková (Sněhurka), Kateřina Toncrová (Zoubek), Anna Rozsívalová (Pepin), Veronika Dušková (Kuli) a Adéla Šemberová (Fül).

Email: 1.divci@skaut.cz

 

 

Sponzoři »