Závod skautských hlídek 2014

Ráno 18.10. v 7:30 se sešlo několik skupinek skautek a skautů před klubovnou. Odtud se odjíždělo do Dolní Dobrouče, kde se konaly tyto závody. Místo konání bylo tento rok v zemědělském středisku Dolní Dobrouče. Po dojezdu se skupinky zaregistrovaly a dostaly závodní číslo.

Poté jsme šli do jídelny, kde byli všechny zbylé soupeřící skupinky. Následoval nástup, kde byly řečeny pokyny a informace k závodu. Teď už jen zbývalo vyčkat do startu. Zatímco chlapecké skupinky tlachaly mezi sebou o všech různých tématech, jen ne o závodech, tak dívčí pilně cvičily vysílání morseovky, přičemž vypadaly, jak když si dávají ranní rozcvičku. Byl to vskutku zábavný pohled, a proto děkujeme skautkám z 37. oddílu za nadlehčení atmosféry. Postupně skupinky vybíhaly na trať. Tlampač, já (Dan) a Honzík H. jsme nezávodili, tudíž jsme počkali, až všechny skupinky odstartují a vyrazili jsme projít si trať. Bylo pěkné chladné počasí, tak se jistě závodilo nádherně. Na několika stanovištích jsme se zastavili a splnili požadovaný úkol. Na některých, kde byla kupříkladu skupinka závodících, jsme nečekali a šli jsme dál. Prošli jsme celou trať, mimo 5. stanoviště s uzly, které bylo do kopce. :D

Když dorazili všechny skupinky do cíle, tak se začali sčítat body. Mezitím většina venku hrála trojnožku. Zbylí, kdo nehráli trojnožku, si kopali s míčem, povídali si mezi sebou, a nebo posuzovali opodál stojící traktory. Zapískal se nástup, skupinky se postavily do řad a vedoucí začali vyhlašovat výsledky.

Závodu se účastnilo celkem 15 skupinek. Skupinka starších skautů z 31. oddílu se umístila na prvním místě a obhájila tak loňské vítězství. Gratulace a potlesk. Myslím, že všichni závodníci a závodnice vydali všechno co se dalo a jistě si to náramně užili. Poté se všichni rozešli. Sbalili jsme si saky paky, udělali jsme společnou fotku, naskočili do auta a tradá domů.

Výsledkovou listinu naleznete ZDE

Výsledky – kategorie chlapci