Přespání v klubovně

O víkendu 11. – 12. října strávila vlčata 1. oddílu chlapeckého odpoledne a noc v klubovnách. Akce začala jako každá jiná, ale chvíli po srazu se klubovnou rozlehl zvuk poplašné sirény. Všichni jsme se raději schovali na záchodech (potmě, vypli proud), kde jsme se dozvěděli, že došlo k jaderné katastrofě a že teď bude problém vycházet ven. Zachránila nás jen zázračná hornina, se kterou se na chvíli dokonce mimo klubovnu.

Rozdělili jsme se tedy do dvou družin – Lišáků a Orlíků – abychom lépe zvládli krizovou situaci. Čekalo nás několik úkolů. Nejdřív jsme se museli naučit léčivé rostliny, které jsme se pak snažili venku v co nejhojnějším počtu nasbírat. Sběr nám kazili choroby jako bolest v krku, teplota nebo poranění kůže (vedoucí), ale pokud jsme znali léčivé účinky sebrané bylinky, mohli jsme se před nimi zachránit. Výsledek byl těsný a tak o vítězství Orlíků v této soutěži rozhodl až rozstřel.

Další úkol byl větší a souvisel s roznesením horniny po Lanškrouně – nejdříve si každá družina musela najít kousky mapy. To probíhalo ve dvojících slepých sběračů a chromých navigátorů. I přes drobné úrazy v obou družinách se to o něco rychleji podařilo Lišákům, kteří si hned svou mapu i složili. Z ní bylo jasné, kudy se vydat po městě. Na důkaz dosažení všech vyznačených míst probíhal na každém z nich kvíz. Pokud jsme odpověděli správně, dostali jsme jedno písmeno. Jejich poskládáním jsme nakonec zjistili, že „PŘEŽÍVÁME“. I v tomto byla nakonec úspěšnější družina Lišáků.

Po večeři jsme si potvrdili rozdělení do družin a na znamení toho se každý sám vydal temnou nocí k místu, kde se podepsal do kroniky a navíc dostal Nováčka nebo novou Stezku. Z cesty se naštěstí všichni vrátili vpořádku. Pak už jsme rychle zalehli do spacáků a na dobrou noc jsme shlédli film Hotel Transylvánie. Po ranní rozcvičce a snídani jsme si ještě chvilku popovídali o pravidlech plnění Nováčka a Stezky, abychom se pak pustili do úklidu. Po něm se už každý vydal na cestu domů.

Šroubek - 11.10.2014, 1. oddíl chlapecký – vlčata