Vánoční schůzka vlčat

Letošní vánoční schůzku jsme si uspořádali v nejposlednější možný termín na Zlatou neděli, těsně před Štědrým dnem. Celá schůzka se nesla v duchu obdarovávání – o některé dary jsme se museli trochu přičinit, některé jsme si pak předali u stromečku.

Na začátku jsme se pustili do vánočního tvoření. Letos jsme si vyzkoušeli výrobu obalu na vlastní (pro většinu první) skautský zápisník. Snažili jsme se proměnit běžný sešit do něčeho nevšedního pomocí olejových barev. Po barvení listů papíru jsme se vydali na polední procházku do lesa – vyzdobit stromek v lese krmením pro zvěř. Při návratu do kluboven jsme zjistili, že ani nebylo potřeba něco v lese nechávat – dost opeřených zájemců – a dost neodbytných – jsme potkali už po cestě zpět.

Po návratu do kluboven jsme se občerstvili při obědě a pokračovali v práci na zápisnících. Když bylo dílo hotovo, přišlo na řadu připomenutí posledního tábora a podzimních výprav. Promítli jsme si krátký film poskládaný z fotek z těchto akcí. A nakonec přišlo na řadu to, na co se všichni asi nejvíce těšili. Nadělování dárků u stromečku. Pak už nás čekal pouze úklid klubovny a rozloučení. Znovu se sejdeme zase v novém roce.

Šroubek - 23.12.2012, 1. oddíl chlapecký – vlčata