Vánoční výprava 1. oddílu chlapeckého

Dne 27. 12. 2012 jsme se vydali v 8:50 od kluboven do našeho srubu na Kopretinové louce. Ze začátku pršelo a zdálo se, že nepřijde nikdo. Ovšem nakonec se sešli čtyři skauti (Vypravěč, Ucho, Sysel a Křeček) a pět vedoucích (Šroubek, Pepus,Tesák, Hlína, Snopy).

Odpoledne jsme došli na srub, zatopili jsme si a vybalili věci. Po pozdním obědě jsme šli ven a zahráli si několik her, například eskymáckou honičku (na sněhu a blátě). Před setměním jsme se vrátili do srubu. Začali jsme hrát stolní hry, zatímco Pepus se pustil do přípravy výborného masa. Jakmile jsme dojedli večeři a část cukroví, rozdali jsme si dárky. Zbytek večera jsme strávili se Střelenými kachnami a hraním prší (hospodský-vedoucí). Když už začala většinu hráčů zmáhat únava, šli jsme spát.

Druhý den jsme se najedli a zabangovali. Pak jsme začali dělat ty věci, které se někdy nechtějí dělat (úklid) a okolo 2 hodiny jsme vyrazili na zpáteční cestu. Snoopy vymyslel skvělou hru na pochod: koho předejde, ponese pytel s odpadky, což se nikomu nechtělo. Tak jsme sebou radši hodili a dorazili dřív domů, ani nevadilo, že jsme nevyužili slibovaný autobus.

Vypravěč & Šroubek

Šroubek - 27.12.2012, 1. oddíl chlapecký