Vánoční oddílová schůzka Jestřábů

V sobotu 22. prosince jsme se sešli na vánoční oddílové schůzce. Na začátku nás čekala soutěž Riskuj, při které jsme si osvěžili naše znalosti a vědomosti o Vánocích, době komunismu nebo třeba o historii skautingu. Po soutěži následovalo krátké fotbalové utkání na zmrzlé louce za klubovnou.

Po návratu zpět do tepla nás čekalo hlavní téma této schůzky a sice komunistická perzekuce církví v 50. letech. Po krátkém úvodu a diskusi jsme si pustili film In nomine patris vyprávějící o Číhošťském zázraku.

Po filmu je si vyluštili krátkou vánoční křížovku a šli jsme do kostela sv. Anny, kde jsem se za svitu svíček krátce pomodlili a zazpívali několik koled. No a nakonec nás čekalo už jen rozdání dárků a zbaštění cukroví…

Tom - 22.12.2012, 31. oddíl skautů