TÁBOR TĚCHONÍN 2012

Skauti a vlčata z 31. oddílu a 33. smečky letos jeli na tábor v druhé půlce července do Těchonína. Zažili jsme krásný tábor na pěkné, rozlehlé a rovné louce na břehu Tiché Orlice nedaleko železniční trati uprostřed lesů plných malin a borůvek. Opět jsme jeli sami bez skautek, kuchařek a maminek, ty k nám přišly pouze na návštěvu.

Celotáborová hra měla název ,,Ve službách RAF“. Stali jsme se československými piloty v letectvu Velké Británie za druhé světové války. Dostali jsme se do československých perutí, společně jsme bojovali v bitvě o Británii, stavěli bombardéry ze dřeva a provázků, prováděli průzkumné a bombardovací lety a zvláštní bojové úkoly na území nepřítele. Přitom všem mohli piloti vlastní pílí, plněním vlčků, odborek, tří bílých tesáků a táborových zkoušek postoupit v kariéře a získat vyšší hodnost.

Během volných dní, když nebyl žádný bojový úkol, jsme se kromě jiného bavili kroketem, zábavou pravých anglických gentlemanů. To ale nebyl jediný sport na táboře. Hráli jsme také fotbal, brenbal a kriket a tloukli jsme špačky.

Vyrazili jsme i na výpravy do okolí. Vlčata navštívila dělostřeleckou tvrz Bouda a tábor skautek ve Verměřovicích, skauti vystoupili na horu Adam a na kolech dojeli do Neratova, na Zemskou bránu a na Boudu.

Na konci tábora předal polní maršál vyznamenání od krále zasloužilým pilotům, kteří vyhráli válku. Tábor jsme ukončili táborovým ohněm a pak už jsme se jen sbalili a odjeli domů.

Dominik

Tom - 14.07.2012, 31. oddíl skautů