TÁBOR VERMĚŘOVICE 37. ODDÍL

Skautky a světlušky z 37. oddílu se dne 14. 8. vydaly na tábor. Nejmladší jely auty a ostatní na kole. Překvapilo nás krásné zázemí tábořiště letohradských skautů a nádherný výhled. Jediní, ale hrdí členi mužského osazenstva byli Venuše s Autíčkem. Táborové etapy se vinuly ve stylu dob přes 2000 let starých a hlavními hrdiny byli Asterix a Obelix. Pomáhaly jsme našim galským přátelům rozluštit záhadu zlatého klíče a tetování na Majestatixovi, našem náčelníkovi. Etapy jsme si zpestřovaly, batikováním triček, plněním nováčkovských zkoušek, prvního stupně, nebo Galské zkoušky dospělosti, skautky si zkusily orientační závod, vyráběly jsme květiny či obrazy a našly jsme si i čas na sport. Velmi náročná ale zábavná hra byl Galball, díky síti jsme si zařádily s ringem, a hned několik nej si vysloužila hra dekolejbal – nejoblíbenější, nejhranější, nejmokřejší, nejneekologičtější… Vedoucí se na výsost pobavili, když jsme se při finské stezce propadaly po kolena do bahna, nebo se plazily ve studené strouze a zpívaly ve sprintu do cíle. Druhý týden se k naší bandě přidalo hned několik lidí – Šárka, Džipina, Kačaba, Janička, Zuzka a zahraniční návštěva z Anglie – Julia, ke konci se přidal i Bohoušek. V neděli nás přišli navštívit milovaní rodiče, kteří ještě v ten den bez větší citové újmy zase šťastně odcestovali. V pondělí skautky vyrazily na dvoudenní výpravu. Z vlaku pozdravily chlapecký tábor při cestě do Těchonína a utábořily se nad blíže neznámou sjezdovkou. Po noci pod širou hvězdnou bání si protáhly nohy cestou na Pastviny a pak hurá do Těchonína na vlak do Verměřovic. Světlušky se v úterý jely vykoupat do Dolní Čermné a vrátily se ještě téhož dne, ovšem velmi unavené. A než jsme si stihly pořádně uvědomit, jak se nám na táboře líbí, seděly jsme u závěrečného táborového ohně již dávno obdarovány a ověnčeny diplomy a bavily se hrami z Partičky. Nostalgie? Byla, ale jen nepatrná, každý si ji nechával pro sebe. Ráno jsme sbalily naše věci, nasedly na kola (Pomněnky na čtyřkolné ocelové oře) a jely domů plny ohromujících zážitků.

Anička :-D

Martina - 28.07.2012, 37. oddíl dívčí