Středisko má letos 274 členů, převažují muži

Na přelomu roku proběhla jako tradičně registrace členů. Nyní už známe výsledky, které jsou kompletně dostupné v  této zprávě. Níže vám nabízíme stručný přehled.

Středisko Zubr a Dikobraz Lanškroun má 274 členů, z toho 161 dětí. Ve srovnání s rokem 2023 se členská základna mírně snížila, konkrétně o pět lidí. Zajímavostí je pak například to, že převažují muži, kterých se ve středisku registrovalo 143, zatímco žen 131.

Největšími oddíly jsou 1. chlapecký a 37. dívčí, oba mají shodně po 64 členech a členkách. Naopak nejmenšími oddíly jsou ty oldskautské, a to konkrétně Kmen dospělých, kde se registrovalo pět lidí, a 30. kmen dospělých, který čítá dvacet oldskautů a oldskautek.

Největší odliv členské základny oproti minulému roku zaznamenala 33. smečka vlčat, které odešlo patnáct z 39 chlapců. Důvodem je jejich přestup do starší věkové kategorie, a tedy i do jiného oddílu (31. oddíl Jestřábi).

Níže v galerii naleznete výběr některých grafů z výše zmíněné registrační zprávy.

Veronika

Veronika - 4.02.2024, 1. oddíl chlapecký