Klubovnou zněl zpěv

V pátek 16. února proběhl v tradičním zimním termínu 22. ročník soutěže tramposkautských zpěvů DOSILASO 2024, jehož organizátory byli skauti lanškrounského střediska Zubr a Dikobraz. Po počátečních ročnících v klubovnách v Pamově vile a éře na lanškrounském zámku se letos již podvanácté soutěžilo ve velké centrální Dvoraně slávy našich současných kluboven (Na Větru 1133).

V kategorii Unisono zvítězila Mariana Šemberová krásným přednesem písní Na rozloučení a Já jsem muzikant. Druhé místo vybojoval Čeněk Knápek (Hádaly se houby, Když jsem já sloužil) a třetí místo získala Vendula Košťálová s písněmi Ptáčata a Tak ahoj. Zvláštní cenu poroty za odvahu pak získal poslední účastník této kategorie Štěpán Knápek (Hlídač krav, Lečo).

V kategorii Bisono zvítězilo suverénním výkonem duo Sestry Kráčmarovy (Terezka a Lucka) s písněmi Prachovské skály a Mravenčí. Další dvojice se letos do této kategorie bohužel nepřihlásily.

V kategorii Sbor tentokrát soutěžilo devět týmů, z toho sedm dívčích a dva chlapecké. Účast chlapců i letos potěšila všechny diváky (v minulosti tomu tak často nebylo) a porota ve složení Miloš Sobek, Štěpánka Skalická a David Skalický měla nelehkou úlohu posoudit často obtížně srovnatelné výkony, zvláště když byl mezi jednotlivými sbory věkový rozdíl. Nakonec porota udělila ještě dalších pět zvláštních cen za dojmy všeho druhu a vlastní pěvecké srovnání  sborů pak dopadlo takto:

Zvítězily Vlaštovky (Prosinec, Grónská zem), na druhém místě skončily Medůzky (Hudsonské šífy, Nejlíp jim bylo) a na třetím místě se umístily Sovičky (Když se zamiluje kůň, Není nutno)

Zvláštní ceny poroty obdržely Sýkorky a Jiřičky (za interpretaci, rekvizity, tanec a hudební doprovod), Vlčata z Jedničky (za odvahu), Sedmikrásky (za roztomilost) a Lukáš Hacura – Svišť (za hudební doprovod).

Všichni účastníci soutěže byli odměněni nejen potleskem, ale také sladkou pozorností a upomínkovým listem, vítězové pak ještě dostali symbolické ceny a diplomy. Děkujeme porotě za fundované a nestranné hodnocení soutěže a děkujeme městu Lanškroun za trvalou podporu této tradiční akce. Na slyšenou v roce 2025!

Za pořádající středisko Zubr a Dikobraz
Jan Střecha – Bonzo

 

Autíčko - 16.02.2024, Kronika

Sponzoři »