Mikulášská besídka

Sobota 4.12.2010

I letos proběhlo 4. prosince odpoledne naše tradiční Mikulášské dovádění, které jsme zahájili střediskovou hymnou. Všichni jsme se během odpoledne těšili ze zpívání koled i našich oblíbených hitů, řádění na tanečním parketu, kupy různého domácího cukroví i scének, které si pro pobavení nás všech připravily družinky vlčat, světlušek, skautů u skautek. Mohli jsme v podání Sněženek shlédnout originální nastudování Třech prasátkek, vlčata nám vypověděla, jak špatný bača bačoval, až dobačoval. Pomněnky si na vlastní kůži vyzkoušeli, že zvednout šišku je opravdu společná dřina, skauti zazpívali a zahráli Pirátskou tragédii; svoji představu o tom, jak to může chodit v parku, nám ve své scénce předvedly skautky. Kromě scének jsme se společně pobavili i u dvou her, jednu z nich si pro nás připravila družinka skautek z 1. oddílu… Nakonec nás navšítil i Mikuláš, anděl a čert, kteří dětem za krátké písničky a básničky rozdali sáčky s dobrůtkami.

zapsala: Šárka

Autíčko - 4.12.2010, Kronika