Mafiáni 2011

Zprávy z domova

LANŠKROUN (jvl) V pátek 10.12.2010 ve večerních hodinách došlo v Lanškrouně (Orlickoústecko) na mafiánské vyřizování účtů. Situace zašla až tak daleko, že mafiánské klany dokonce na několik hodin zcela ovládly centrum města. Bezpečnostní složky byly zcela bezradné, jak nám potvrdil šéf policie pan Očko. „Situace byla naprosto nepřehledná a dlouho se nám nedařili obnovit pořádek.“ Vyhrocenou situaci tak nakonec musel zklidnit sám Velký Kápo, který se v zoufalství vzdal i svého kufru s blíže nespecifikovaným obsahem. Tom

Publicistika

Již ve tři hodiny odpoledne se začali scházet první účastníci mafiánů 2010. Vysvětlování pravidel probíhalo okolo hodiny. Následně proběhlo rozdělení na dolní a horní město. V dolním městě byl kmotr Šéf a dalších 9 mafiánů: Hlína, Kutil, Noha, Terka, Šmudla, Natálka, Matěj, Ondra a Tkanička. V horním městě byl kmotr Rubik a dalších 8 mafiánů: Uranga, Tlampač, Kuře, Honza, Dan, Kuba. V 16:45 se odcházelo do města a v 17:00 začali výzvědné akce v druhém městě. Dolní město drželo klasickou taktiku s jednou polovinou v obraně a s druhou v útoku. Horní město rozmístilo pouze 2 obránce a úkoly plnilo 6 útočníků. Okolo 17:45 našlo horní město hnízdo dolního a nálezcem byl Uranga. Dolní město mělo své hnízdo na rohu ulic Masarykovi a Opletalovi. Pro dolní zůstalo místo hnízda horního města do konce hry neobjeveno, až v klubovně horní prozradili, že ho měli za dělnickým domem. V 18:40 se již všichni začali slézat na náměstí aby mohli vyhlížet Kápa, který měl přijít ve tři čtvrtě na sedm. Nakonec tomu opravdu tak bylo. Ze začátku si kápo pozorně obhlížel náměstí a speciálně kašnu u stromečku, kde byla hotová jatka. Nejvíce se mu zalíbil roh vpravo dole a tam také zašel do postranních uliček. Na chvíli se ztratil z dohledu, ale nakonec rozzářené obličeje horních s kufříkem v ruce rozsekli napětí. Nálezcem byl Tlampač. Přesun do kluboven proběhl v poklidu. V klubovnách se spočítali peníze a hotové úkoly. Dolní získali 117 000 a horní 98 000. Poté se však započítalo pro horní nalezení hnízda za 10 000 a horní dále našli 20 000 v kufříku. Pokud dobře počítám získali nakonec 128 000 a stali se tedy vítězi. Během počítání nám Tlampač s Ondrou přichystali čaj, takže jsme se před rozchodem ještě zahřáli.

Leoš

Tom - 10.12.2010, 1. oddíl chlapecký