Deset let od otevření klubovny jsme oslavili velkolepě

Světlušky, vlčata, skautky, skauti, vedoucí, rodiče a další příznivci skautingu přišli v sobotu 2. října 2021 do klubovny. Uběhlo totiž přesně deset let od jejího slavnostního otevření. Skautskou základnu si zájemci mohli celou projít nebo si prohlédnout například fotografie z činnosti střediska.

Na zahradě pak účastníky čekalo občerstvení, mohli si opéct buřty či posedět u ohně. Kdo chtěl, šel se podívat do tee-pee či podsadových stanů, sestavil si puzzle, vyzkoušel chůdy nebo si s kamarády zašermoval.

Den otevřených kluboven doplnila tradiční akce pořádaná našimi oldskauty – Drakiáda. Nutno dodat, že počasí se velmi vydařilo a účast byla hojná. Děti pouštěly vyrobené i koupené draky a nejen vítězové si pak za odměnu odnesli domů ručně dělaný perník.

Celé odpoledne a podvečer jsme si náramně užili. A na závěr snad už jen malé historické okénko:

Za středisko Verča

Veronika - 2.10.2021, Kronika