Výprava na Lískovec

Vlčata z 1. smečky vyrazila 25. září na svou první podzimní výpravu v roce 2021. Kromě tohoto prvenství byla také mimořádná v tom, že na ni vyrazilo mnoho z nováčků, co oddíl na začátku nového školního roku posílili.

Sraz byl u minigolfu a odtud jsme přes hráz doputovali až pod Lískový vrch. Po překonání silnice na Ostrov nás čekal první úkol. Každá družinka musela větší část cesty do kopce překonat poslepu pouze pod vedením jednoho ze svých členů. Lišáci i Orlíci to zvládli dobře. Jak jsme v toulání po Lískovci pokračovali hledali jsme vhodné místo na oheň. Jenže ho ne a ne najít. Tak jsme si hledání zkrátili hrou Na myslivce a zajíce. Další bloudění nás přeci jen dovedlo až k místu, které bylo pro ohniště s výhradami dobré. Tam jsme poobědvali a vyzkoušeli si uvařit čaj z přírodních surovin. Lišáci zkusili kopřivový a Orlíci z maliníku. Oba dva se pít daly:-).

Čekání na čaj někteří využili ke stavbě laviček. Po zahlazení ohniště jsme se vydali na zpáteční cestu k minigolfu přes Hlásku a kolem Dlouhého rybníka.

Šroubek - 25.09.2021, 1. oddíl chlapecký – vlčata

Sponzoři »