Výprava do Pardubic se skautskou poštou

8. října v 16:15 jsme se sešli na lanškrounském vlakovém nádraží v počtu čtyř skautů (Majkl, Soptík, Áďa, Ondra) a čtyř vedoucích (Vyp, Doktor, Jedlík, Starosta) jsme vyrazili na první výpravu v novém školním roce do Pardubic.

Po příjezdu a příchodu do skautského centra Na Vinici jsme se najedli, poté jsme byli uvedeni do děje z počátku 20. století o založení Československé republiky a s tím úzce související skautskou poštou. Začali jsme noční hrou, kde šlo o sehnání skautských odznaků, které jsme potřebovali, abychom mohli pomáhat republice.

Druhý den jsme se probudili, rozcvičili se, najedli se a vyrazili jsme do města získat indicie o vzhledu dobové skautské poštovní známky, ty jsme nakonec našli v nedalekém parku. S indiciemi jsme se poté vrátili do klubovny a známky si vyrobili. Během dopoledne se k nám také připojil Sysel a Majda. Po výborných těstovinách jsme se opět vydali do města, tentokrát doručovat dopisy a při tom jsme objevovali krásy města. Vydatný den jsme završili fanděním u voleb a nostalgickým prohlížením fotek.

Poslední den jsme už jen bojovali o cenné lístečky, které bránila policie starého režimu. A čím jsme bojovali? Ponožkami, samozřejmě. Po úspěšné bitvě jsme už jen uklidili klubovnu, vrátili se na hlavní nádraží a po zdlouhavé cestě vlakem jsem se konečně dostali domů.

Na fotky se můžete podívat zde: https://photos.app.goo.gl/y4ddg65zGxnbSLU2A

Doktor