Po více než roce skautujeme téměř bez covid omezení

Od letošního září se do naší klubovny v Lanškrouně vrátily děti a vedoucí bez roušek. Členové neměnného kolektivu, což je každá družina, totiž nemusí nosit ochranu úst a nosu, prokazovat se negativním testem na covid nebo ukončeným očkováním.

Podmínky pro skautskou činnost se tak výrazně uvolnily. Od letošního května do června, kdy vláda dala volnočasovým aktivitám po mnoha měsících zelenou, jsme totiž museli prokazovat bezinfekčnost, před schůzkami nás testovaly Chůvka s Džipinou a vevnitř jsme se skoro nescházeli. A když už, museli jsme mít roušky nebo respirátory.

Loni touto dobou jsme se už pomalu přesouvali do online prostoru, přičemž osobního kontaktu jsme si před tím moc neužili – naživo jsme se viděli v září, ale s rouškami. Na letní tábor jsme sice jeli jako vždycky, ale během jarních měsíců roku 2020 jsme se do klubovny téměř nepodívali s výjimkou pár schůzek v červnu.

Nutno dodat, že přes útlum klasické skautské činnosti se členové našeho střediska řídili skautským zákonem a podali ruku k dílu. Zapojili se do roznášení nákupů seniorům nebo rozvážení knížek čtenářům městské knihovny.

V galerii se můžete podívat na fotky z nedávných schůzek dvou družin světlušek z 37. dívčího oddílu.

Verča

Veronika - 14.10.2021, Kronika