Jedenáct vlčat slavnostně slibovalo na Kopretinové louce

V pátek 15. října 2021 jsme jako družina vlčat z 33. smečky měli domluvený sraz v Tatenici u cesty, která míří na Kopretinovou louku. Po příchodu všech účastníků, se kterými se počítalo, byla zahájena cesta směr Kopretinová louka. Kluci měli s sebou vše, co potřebovali na necelý den, který jsme měli strávit v přírodě.

Netrvalo dlouho a byli jsme na místě. Vlčata se ihned ubytovala v prvním patře srubu, až jsme se divili, že přitom dokáží být tak hluční. Jako další plán byla příprava slibového ohně. Moc práce nebylo, protože o den dřív sem zajeli někteří vedoucí a připravili ohniště. Nám už teď jen stačilo naskládat pagody, nasekat třísky a rozdělit podpalovače do ohňů a slavnostní oheň mohl začít.

Po krátké a svižné večeři jsme se začali šikovat. Pět palivců včetně mě obdrželi od Severa fagule, které vlastnoručně předem vyrobil. Ještě bylo zapotřebí, aby každý palivec uměl citaci, kterou použije při zapalování. Nastal čas, aby byl slibový oheň zahájen. Jako hlavní palič jsem měl za úkol zapálit všechny čtyři ohně (severu, jihu, východu a západu), od kterých ostatní paliči zapálili své fagule a zapálili největší oheň, každý ze své strany, kterou měl předurčenou. Teprve potom začalo postupně slibovat jedenáct vlčat. Po zaznění slibu posledního slibujícího jsme zazpívali střediskovou hymnu. Potom už následovala neformální část, kdy jsme si vyprávěli o našich slibech a zážitcích.

Po přesunutí do srubu měli kluci ještě chvíli volno, aby si spolu mohli něco zahrát. Po desáté hodině kluci zalehli a poprvé bylo za den ve srubu relativní ticho. Po půlnoci jsme ulehli i my a šli spát. Ráno už bylo na plánu jen uklízení slibového ohně, jídelny a srubu a mohli jsme vyrazit na místo, kde jsme včera započali naši výpravu.

Výprava byla super a doufám, že všichni kluci přijeli domů plni zážitků a nezapomenutelných okamžiků.

Vojta Skalický (Vykago)

Veronika - 15.10.2021, 33. smečka vlčat

Sponzoři »