Lanškrounští skauti uspěli na závodech v Dolní Dobrouči

Skautky a skauti z 37. a 31. oddílu se v sobotu 16. října 2021 zúčastnili tradičních Závodů skautských hlídek. Pořádá je středisko z Dolní Dobrouče. Loni organizátoři závod tříčlenných skupinek kvůli koronavirové epidemii zrušili, letos naštěstí ne. Naše středisko reprezentovaly tři hlídky skautek a skautů a dvě družiny vedoucích. Nutno dodat, že si vedli výtečně, všechny se umístily v první dvacítce, přičemž celkem závodilo téměř čtyřicet trojic.

„Na jednotlivých stanovištích jsme poměřili síly a schopnosti při poznávání přírody, odhadech, zdravovědě či šifrování. Celý závod byl téměř šest kilometrů dlouhý a než všech 36 týmů prošlo celou trať, byl už skoro podvečer. Mohli jsme se posilnit místním gulášem a ohřát se u ohně,“ popsal závody Tlampač.

Za naše středisko se závodů zúčastnili: Tobík, Kladivoun, Tóňa, Eliška S., Prokop, David, Gabča, Apa, Anička G., Verča M., Viki, Majda L., Anička B., Móňa, Fíla, Tlampač, Honzík H.

Veronika - 16.10.2021, 31. oddíl skautů