Cyklovýprava Jedničky

Již po ránu pohled z okna ven napovídal, že plánovaná cyklovýprava nejspíš nebude plně obsazená. Husté dešťové mraky a chladný vzduch sice nejsou ideální na výlet na kole, ale pro dobře připravené to není problém. Na 8:45 ke klubovnám nakonec dorazili 2 skautíci Tkanička a Vypravěč. Zapsali jsme účast, zabalili lékárničku a vyrazili na kratší trasu, než byla původně plánovaná, abychom nechytli slibovaný odpolední déšť.

První vesnicí, která na nás čekala byly Nepomuky. Z Nepomuk jsme využili pěkné cesty klikatící se do Sázavského údolí. Na křižovatce uprostřed údolí jsme zahnuli doleva směrem na Výprachtice. Přibližně po 300 metrech jsme udělali zastávku u lomu. Prohlédli jsme si jeskyňku, která bohužel byla v zadní části zcela zatopená. Protože jsme nechtěli pokračovat na kole s mokrými botami, raději jsme nechodili až na konec. Cesta Sázavským údolím ubíhala svižně, i když byla mírně do kopce. Počasí odradilo více lidí, nejen některé naše skauty, a tak jsme zatím nikoho při stoupání nepotkali. Prázdná cesta a klid nám umožnil probírat během jízdy mnoho témat. Postupně jsme při cestě na autobusovou zastávku ve Výprachticích minuli granátový potok, prameny s pitnou vodou, odbočku žluté turistické cesty na Haldu, pilu, kde se Rubik pomazlil s černou kočkou, a chatičky již připravené na zimu.

Ve Výprachticích jsme udělali delší přestávku, kdy jsme pojedli a popili. Na skautíky poté čekal dovednostní test. Šéf vyndal z batohu již dříve píchnuté duše a úkol zněl jasně: Najít díru na duši a pomocí vlastního lepení a pumpiček ji zalepit. Na schůzce před výpravou si kluci dohodli dvojice kdy jeden na výpravu vezme lepení a druhý zase pumpičku. Bohužel se tyto dvojce na cyklovýpravě nesešli, takže ze začátku byl problém s lepením, ale problém se nakonec vyřešil a skautíci si zkusili opravit duši nanečisto. Všechno jsme uklidili a vyrazili dále.

Zvolili jsme směr na Haldu a dále na Nepomuky. Původně plánovaný rozchod v Sázavě jsme nechtěli úplně měnit a současně s tím jsme mohli využít možnost sjet si znovu kopec z Nepomuk do Sázavského údolí. Tentokrát jsme na křižovatce odbočili doprava. V Albrechticích jsme byli za moment a abychom to neprodlužovali, protože mraky nad námi měli jasno co se stane v nejbližších minutách, udělali jsme rozchod na křižovatce u Motorestu kde se od nás oddělil Vypravěč. Zbytek se vrátil zpátky do Lanškrouna po cyklostezce.

Šéf

Šroubek - 8.10.2011, 1. oddíl chlapecký