100 let českého skautingu na Hedeči

V sobotu 8. října se v rámci oslav 100 let českého skautingu uskutečnilo setkání skautů našeho okresu. Na Horu Matky Boží u Králík dorazili skauti ze středisek Zubr a Dikobraz Lanškroun, Bratra Robina Letohrad, Žamberk, Medvěd Jablonné nad Orlicí, Ústí nad Orlicí, Rikitan Brandýs nad Orlicí a Ústí nad Orlicí, aby si společně připomněli počátky a bohatou historii skautského hnutí v naší zemi.

Po slavnostním nástupu, při kterém byli někteří činovníci za svou skautskou práci oceněni pamětní medailí Junáka Pardubického kraje následovala mše svatá.

Odpoledne se neslo ve znamení aktivit, které si připravila jednotlivá střediska. Účastníci si tak mohli vyzkoušet například střelbu z luku, přelézání lanových lávek, či tvorbu sádrového odlitku obličeje. Zájemci se také mohli zúčastnit promítání fotek z letošního jamboree ve Švédsku, křížové cesty v ambitu kláštera nebo prohlídky klášterního areálu s výkladem. Během dne naše řady z důvodu chladnějšího počasí pomalu řídly. Akce byla ukončena závěrečným nástupem a zpěvem státní hymny.

Tom

Autíčko - 8.10.2011, Kronika

Sponzoři »