Výprava družiny Káňat na srub

Výprava 13. – 14. 6. 2015 na srub do Tatenice

V sobotu ráno 13 června se tři stateční skauti sešli, aby se coby členové československé armády v exilu pokusili provést diverzní akci s krycím názvem Anthropoid – atentát na říšského protektora. Naše skupina byla potají shozena v protektorátu s jedním britským důstojníkem. Jejím úkolem bylo nepozorovaně projít územím obsazeným nepřítelem a zvládnout z toho vyplývající výzvy, problémy, úkoly. Po jistých nesnázích se týmu podařilo zorientovat se v lokalitě výsadku a zdárně dosáhnout protektorovy víkendové chaty, kde se rekreoval. Po promyšleném útoku pod rouškou denního světla, čelním útokem podél lesa se podařilo týmu říšského protektora zneškodnit a vážně zranit. Ten posléze zemřel v nemocnici. Tento hrdinný počin dal nacistům jasně najevo, že náš národ se nikdy nevzdá. Po atentátu museli naši parašutisti nenápadně zmizet. Po ukrývání se a vaření si v zapadlých hvozdech bez lidí se podařilo vycestovat doslova nenápadně hromadnou dopravou.

Stateční parašutisti: Štětináč, Achyles, Ešus.

Britský důstojník: Dominik

Říšský protektor: Smolík

V dalších rolích: Tlampač, Honza B.

Komparzisti: Jirka N., Dave, Tom Smol.

Tom - 14.06.2015, 31. oddíl skautů