Výprava družiny Káňat (31. oddíl skautů)

Z pátku 20. 3. do soboty 21. 3. se konala výprava družiny Káňat. Symbolickým rámcem naší výpravy byl skutečný příběh skauta Luboše Jednorožce, který byl vězněm komunis­tického režimu a těžil uran v Jáchymově. Po úvodu do příběhu a vybavení se potřebnými věcmi jsme zamířili na srub na Kopretinové louce. Tam se nám s pomocí mapy i bez ní podařilo dojít za tmy před osmou hodinou. Tam už na nás čekal Dan a oheň v krbu. Ke stávajícím členům Adamovi, Jirkovi, Honzovi a Ešusovi se připojil ještě Achyles. Večer jsme si ještě stihli zahrát Uno. Ráno nás již čekala snídaně (chleba s nutelou). Poté nějaké nucené práce (byli jsme přeci muklové), hra Bachaři a Muklové. K obědu jsme si uvařili vynikající polévku a vepřovou konzervu. Jako cvičení na přežití v přírodě to chutnalo výborně. Luboši se však podařilo utéci a tak i my jsme mohli pokračovat dál na naší cestě „za hranice“. Až na Lázek jsme sice nedošli i tak jsme si na zkrácené cestě užili nějakou tu zábavu a procvičili si některé znalosti k blížícím se závodům. V pozdních odpoledních hodinách jsme dorazili do cíle naší cesty a dozvěděli se co se stalo s Lubošem Jednorožcem.

Tlampač

Tom - 21.03.2015, 31. oddíl skautů