První jarní vlčácká výprava

Těsně po začátku astronomického jara (21. března) jsme s vlčaty z 1. chlapeckého oddílu vyrazili od minigolfu na malou procházku. Zavedla nás podél lanškrounských rybníků do chatové osady vedle Olšového rybníka dál směrem k silnici na Jakubovice a pak do polí směrem k Mariánské hoře. Tam jsme ale neměli v plánu dojít, výlet jsme ukočili u klubovny poté, co jsme prošli Dolním Třešňovcem.

Zahráli jsme si celou spoustu her – některé jen tak pro zábavu, jiné i pro trénink na blížící se Svojsíkovy závody. Hned u prolézaček na koupališti jsme se zahřáli balonkovou honičkou, protože slunko ještě nebylo vysoko. Při další zastávce jsme trošku potrénovali některé uzly. V soubojích jednoho proti jednomu sice davy nakonec nešílely, ale třeba si někteří zapamtují, které uzly je nejvhodnější použít na spojení různých provázků, na uvázání lana ke kmeni nebo jednoduché uvázání šátku na krk. Z klání vyšla jako lepší družina Lišáků.

Po obědě jsme si zahráli v lese pašeráky. Zde se naopak dařilo lépe Orlíkům, kteří dokázali do bezpečí propašovatí víc zboží. Stav v mezidružinové soutěži tím byl vyrovnán a tak musela rozhodnout šátkovaná – která družina dokáže přenést šátek v odhadnutém čase dál a ještě se stihne vrátit na start. Rozhodovaly centimetry. Celkovým vítězem se nakonec stali Orlíci (nicméně pro nutno dodat, že je museli posílit pro vyrovnání stavu nováček Matyas, Lišák Viky a Bártík, který se k nám mimořádně na výpravu přidal).

U klubovny jsme si ještě do mapy zakreslili, kudy jsme to dnes vlastně šli a pak už jsme se vydali domů. Výprava se vydařila i díky počasí, příště ale musíme jít někam, kde bude „víc MEDVĚDŮ“.

Šroubek - 21.03.2015, 1. oddíl chlapecký – vlčata