Zubrovka Survival

Podle plánu nejlepšího zástupce a pána výpravy Fíly jsme dali sraz u klubovny, pobrali vybavení a šli na Zubrovku, skvělou základnu pro survival akci. Počasí se vydařilo, bylo bahno, déšť, vítr sníh i zima. Postavili jsme tři stany, aby odvážlivci mohli spát venku (a vevnitř zatopili pro ostatní). Zapotili jsme se u štípání dříví na véču (vepřovka s rýží) a absolvovali zajímavý program o hvězdách a jejich vzniku spojený s hledáním na noční obloze, a občas i za mraky. Po strávené noci jsme posnídali buchty od maminek. Zmákli jsme program o chudobě a našich potřebách. Zpestřením bylo pečení brambor s vejcem v alobalu. K obědu jsme ukuchtili gulášovou polévku která nezklamala, naopak potěšila. Museli jsme venku i vevnitř uklidit a zadělat okenice (makačka). Za vydatného sněžení jsme nechali věci u Tlampače a razili domů. Díky.

Veronika - 25.02.2023, 31. oddíl skautů