Výprava Sýkorek do ZOO Olomouc

Družina světlušek Sedmikrásek a Sýkorek přespala z pátku 9. června na sobotu 10. června v klubovně. Další den se pak Sýkorky vydaly na výpravu do zoologické zahrady v Olomouci.

Ráno začalo pro vedoucí velmi krušně, když je Sýkorky přišly vzbudit již o půl sedmé. Hodné maminky nás obdarovaly buchtami, takže z původně plánovaných palačinek na snídani sešlo. I tak jsme si ale pochutnaly a nabraly síly na cestu.

Na nádraží v Lanškrouně jsme si čekání na vlak krátily hrou „Myslím si zvíře“. Ovšem, když si zvíře myslela Sárinka nebo Sofinka, mnohdy nestačily ani znalosti vedoucích. Cesta proběhla v pořádku a bez zpoždění.

Návštěvu zoologické zahrady jsme si všechny náramně užily. Největší respekt nám nahnal pavilon netopýrů a nočních živočichů, kde jednu z děvčat počůral letící netopýr.

Po zakoupení suvenýrů a nanuků jsme se vydaly na cestu zpět. Po cestě autobusem nabrala ucaprtaná děvčata sílu a na nádraží jezdila po eskalátorech dokola nahoru a dolů. Natočené video z eskalátorů si u rodičů na WhatsApp skupině vysloužilo mnoho vysmátých smajlíků.

Výpravu jsme zakončily u skautské klubovny Na Větru.

Za vedoucí Rita

Veronika - 10.06.2023, 37. oddíl dívčí