Středisková brigáda

Jako každý rok měsíc před prázdninami byla v plánu středisková brigáda. Pro družiny skautů z 31. oddílu již brigáda začala ve čtvrtek, kdy uklidili dřevník u klubovny a narovnali nově nařezané dřevěné špalky. V pátek v této činnosti pokračovali skauti z 1. chlapeckého oddílu, kteří pak místo kde se řezalo a sekalo shrabali a piliny s odštěpky dřeva spálily.

V sobotu ráno jsme se sešly u klubovny, kde jsme se rozdělily na dvě skupiny. Menší skupina složena zejména z děvčat z 1. dívčího oddílu a z 37. dívčího oddílu zůstala v klubovně a zaměřila se na úklid společných prostor v klubovně, včetně umytí všech oken. Bonzo provedl údržbu zahrady. Druhá početnější skupina složena zejména z chlapecké části doplněna o Evču Horákovou (která přijela z Tatenice) po naložení nářadí vyrazila auty na střediskové tábořiště Kopretinová louka. Na tábořišti jsme z lesa vynosili pokácené dřevo, nařezaly loňské dřevo, které jsme umístily do nově vybudovaného dřevníku, další dřevo jsme uložily do dřevníku za srubem. Vyrobily jsme kůly na postele do tee-pee, dodělala se střecha nad zásobákem,  vyrobila se spodní lávka u silnice, opravily se schody a část lávky k potoku. Došlo k posekání trávy okolo keřů ve spodní části louky. A nakonec jsem se zaměřily na úklid okolo kuchyně, jídelny a nového dřevníku. Před odjezdem obdržel Starosta narozeninové hobla.

Již před brigádou byl v květnu vybudován dřevník pro uložení dřeva do táborové kuchyně a vyrobeno šest laviček k táborovému ohni.

Všem co se účastnili střediskové brigády poděkování.

 

Autíčko - 4.06.2023, Kalendář

Sponzoři »