Poštolky jsou pátou nejlepší družinou skautek v kraji

Skautky Poštolky z 37. dívčího se v okresním kole Svojsíkových závodů umístily na čtvrtém místě, proto postoupily do krajského kola. Uskutečnilo se v červnu a jak dopadlo, píše jedna ze závodnic Anička Gregorová:

V sobotu 10. června jsme se sešli v Lanškrouně na vlakovém nádraží, odkud jsme jeli na tábořiště do Trpíku, kde se konalo krajské kolo Svojsíkova závodu. Po příjezdu jsme si postavili stany a šli na nástup, na kterém jsme se dozvěděli všechny důležité informace. Po nástupu začala první část závodů, kdy jsme si měli uvařit oběd a splnit osm bran (úkolů) do určitého času. My jsme si na oběd uvařili rizoto.

Po ukončení první části následoval opět menší nástup, na kterém nám řekli postup další části závodu. Ta měla podobu několika stanovišť umístěných na vyznačené trase. Na stanovištích jsme znovu testovali naše znalosti a spolupráci ve skupině. Večer bylo na programu stavení přístřešků, pod kterými jsme pak měli přespat, „food festival,“ na něž si měla každá družina připravit svůj vlastní pokrm s dvaceti kusy na ochutnání. My jsme udělali náš vlastní popcorn ve speciálním hrnci. Další skupinky dělaly například sushi, tortilly, tousty, puding nebo ovocné knedlíky. Vytvořené pokrmy byly nachystané na stolech s číslem skupinky. Navzájem jsme si od sebe mohli ochutnávat jídlo a potom hodnotit, která skupinka měla nejlepší pokrm.

Na závěr jsme se mohli zúčastnit táboráku, zpívali jsme písničky, a pak šli spát do svých postavených přístřešků.

Další den ráno byl závěrečný nástup, na kterém se vyhlašovaly výsledky závodu. My jsme skončili na 5. místě. Jsem za naši družinu Poštolek moc pyšná.

Anna Gregorová

Veronika - 11.06.2023, 37. oddíl dívčí