Výprava skautů do Letohradu

Skauti se v sobotu 21. května vypravili do Letohradu, kde se zanedlouho uskuteční krajské kolo svojsíkova závodu.

Ráno jsme se sešli na autobusovém nádraží. Nasedli jsme do autobusu a vyjeli jsme směr Letohrad. Po příjezdu do Letohradu jsme šli nejprve na náměstí. Tam jsme dostali za úkol zjistit nějaké informace např.: o radnici, kapli, kostelu apod. Když jsme vše zjistili vyrazili jsme k památnému stromu ,,Bílá vrba“. Cestou na nás pražilo Slunce a bylo nám velmi vedro. U památného stromu jsme dostali šifru na vyluštění. Dál jsme pokračovali až k Ráji. Tam jsme si dali pauzu na oběd a na krátký odpočinek. Poté jsme prošlapali okolí Ráje a Vápenek. Bohužel se počasí změnilo a začalo nám pršet. Nakonec jsme došli na vlakové nádraží do Dolní Dobrouče. Vlakem jsme jeli na nádraží do Jablonného nad Orlicí a odtamtud jsme jeli autobusem až do Lanškrouna. V Lanškrouně jsme měli rozchod u klubovny, kde jsme pozorovali nějakého ,,velmi unaveného“ muže, který se rozvaloval na zahradě.

Vašek

- 21.05.2011, 31. oddíl skautů