Výprava skautek do okolí Letohradu

Sobota 21.května 2011

Sešly jsme se na lanškrounském nádraží. Skauti tam byli taky a kopali si s míčem. Pak jsme nastoupili i se skauty do autobusu a jeli až do Letohradu. Tam jsme šly zjistit v kolik hodin a jakým autobusem pojedeme zpátky. Potom jsme se vydaly na dlóóóuhatááánskou cestu směr tábořiště Vápenky. Braly jsme to obrovskými oklikami. Opakovaly jsme si nějaká značení, učily se kytičky a hrály-vlastně zpívaly-hru s písničkami. Celou dobu si Štěpánka hlídala mapu a zakreslovala cestu, kudy jdeme. Když jsme došly na tábořiště, zapáliy jsme oheň a Kulička na ní udělala jíšku do polévky. Štěpánka a Nika se postaraly o brambory, přičemž se Nika řízla a tak jí to Skříťa ošetřila. A pak přišli skauti. Teda, nejdřív přiletěl míč a až pak se přihnali oni. Vytratil se nádherný klid a navíc se rozpršelo. Skauti zase odešly a my jsme hrály pexeso s topografickými značkami. Hrály jsme to ve dvojicích a vyhrála Štěpánka s Hobitkem. Mezitím se už dovařila polévka. Byla s houbami (-bohužel), a tak jsem si řekla, že špinit ešus, když toho stejně moc nesním, bude zbytečné. A tak jsem jedla ještě s dalšími přímo z kotlíku. K tomu se vztahuje jistá historka s Ifčou, ale to je jedno… Bramboračku jsme nedojedly a jako na zavolanou přiletěl míč společně se skauty. Ti po zásluze dojedli polévku a vlastně už před tím přestalo pršet. Když se pěkně napapali, zase se vytratili (i s míčem). Rozhostil se znova klid a my jsme po jedné chodily s busolou, tužkou a papírkem do lesa. Tam jsme se přesunovaly od lístečku k lístečku a zapisovaly si písmena. Ostatní mezitím skládaly tangramy a luštily hlavolamy. Ifča nám taky vyprávěla první část ze sedmého dílu Harryho Pottera a velmi barvitě. Když už všechny z nás obešly tu trasu s lístečky, vydaly jsme se na zpáteční cestu do Letohradu. Všude bylo mokro(i na nás), ale jinak se šlo hezky. Cestou jsme si povídaly o Michalu Šepsovi, rastafariánech a všem možným. Pak jsme se já, Skřítek a Ifča odpojily od ostatních, protože já musela být v 18. hodin u tety. Potom už prý jen došly na nádraží, vyluštily pár šifer a umotaly 6 uzlů a se zmrzlinou se vracely zpátky do Lanškrouna.

Anička

- 21.05.2011, 37. oddíl dívčí