Výprava 1. smečky na Cukrovou boudu

V neděli ráno 21. dubna jsme vyrazili vlakem do Hoštejna. Sluníčko za oknem vlaku slibovalo pěkné počasí a to se i potvrdilo. Díky panu průvodčímu jsme v Hoštejně skutečně vystoupili (málem bychom tu zastávku na znamení projeli) a hned jsme se vydali na kopec k památníku připomínajícímu dokončení trati.

Odtud jsme pokračovali údolím Březné vzhůru k našemu cíli – vrcholu Cukrové boudy. Po cestě jsme si zahráli hru „Na záškodníky“, kdy si dva týmy museli ve vyhrazeném poli hájit své šátky a zároveň se vydávat k nepřátelům uloupit jejich. Kdo byl chycen na nepřátelském území, byl tam uvězněn a vysvobodit ho mohlo jen plácnutí od spolubojovníka.

Na vrcholku na nás už čekalo ohniště u lovecké chaty. Někteří si zavzpomínali na bouřku, kterou jsme na tom samém místě zažili při táborové výpravě před tři čtvrtě rokem. Tentokrát jsme si připravili chutnou gulášovou polévku, ani jsme ji nestihli všechnu sníst, protože jsme museli chvátat na autobus do Tatenice. Ten nás pak dovezl zpátky do Lanškrouna.

Šroubek - 21.04.2013, 1. oddíl chlapecký – vlčata

Sponzoři »