Velikonoční skautské kuřátko opět pomáhá

Ve dnech 3. 4. a 4. 4. proběhla v lanškrounských ulicích sbírka pod názvem Velikonoční skautské kuřátko. Skautky a světlušky ze střediska Zubr a Dikobraz Lanškroun prodávaly vlastnoručně vyrobená kuřátka a dohromady vybraly 10 132 Kč, které poputují na konto sbírky Pomozte dětem. Všem, kteří přispěli, děkujeme!

Hlavním cílem POMOZTE DĚTEM je umožnit přímou a účinnou pomoc ohroženým a znevýhodněným dětem do 18 let v celé České republice. Důraz je kladen především na podporu zvyšování kvality života dětí, vytváření rovných příležitostí pro všechny děti a různé skupiny populace a podporu práv dětí na život v rodině nebo v náhradním rodinném prostředí. Peníze jsou distribuovány do všech regionů ČR, a to v poměru podle počtu obyvatel.

Za 13 ukončených ročníků byla již prostřednictvím sbírky poskytnuta podpora více než tisícovce projektů v celkové výši 166 009 578 Kč, podpořeno bylo takto více než 172 tisíc dětí. Dle výsledků výzkumu agentury STEM je Pomozte dětem dlouhodobě nejznámější českou sbírkou. Na Velikonoční pondělí po celý den bude Česká televize na programu ČT1 opět vysílat pětiminutová živá Studia Pomozte dětem. Ve 20:00 pak na ČT1 odstartuje zábavný pořad Pomozte dětem 2012 s Halinou Pawlowskou a jejími hosty.

Pokud jste skautky v ulicích nezastihli a přesto byste rádi přispěli, nabízí se několik způsobů: • dárcovskou sms – ve tvaru „DMS KURE“ je třeba zaslat na číslo 87 777. Cena jedné DMS je 30 Kč, Pomozte dětem obdrží 27 Kč • na poště – stačí vyplnit poštovní poukázku typu A • v bance – vkladem hotovosti na přepážkách a zasláním na účet 505 333 505 / 5500 • bezhotovostním převodem ze svého účtu na účet 505 333 505 / 5500

Bližší informace na www.pomoztedetem.cz

Adéla Jungová, skautské středisko Zubr a Dikobraz Lanškroun