Tábor V Kalichu & Trpasličí tábor

Náš příběh se začal psát 30. července 1419, když jsme vyhodili pražské radní při Pražské defenestraci. Dále se bratři pod znakem kalicha pustili do válek nejen proti cizákům s křížem, ale i proti sobě.

Celý skautský tábor byl motivovaný obdobím hustiských válek. Prožili jsme bitvu u Sudoměře, Domažlic i Lipan. Vítězství, navzdory historické skutečnosti, připadlo radikálním husitům – Ondrovi, Soptíkovi a Mravencovi, když dokázali získat Žižkův palcát. Umírnění husité – Majkl a Áďa bojovali statečně a do posledního boje nebylo nic rozhodnuto.

Vlčácká část táborového osazenstva se za asistence Bilba, Gandalfa a Elronda vydala v roli trpaslíků dobýt zpět svou domovinu – Osamělou horu a získat drahokam Arcikam. Družina „trpaslíků” vyrazila ve složení Filip, Sekyrka, Vojta, Miky a Martin. Na cestě museli prokázat nejen své bojové umění a hbitost, ale i jiné schopnosti – tvořivost výrobou hudebních nástrojů u elfů, odvahu při průzkumu Hory v noci a v neposlední řadě také svou vůli a odhodlání. Nakonec se podařilo po náročném boji zdolat jak nebezpečného draka Šmaka, tak ubránit Horu před skřety a najít ukrytý drahokam.

Celková účast pěti skautů, pěti vlčat a šesti roverů sice patřila k účastnicky slabším ročníkům, ale i v tomto počtu, odvažuji se tvrdit, jsme si tábor užili. Žlutý kvítek pro nejlepšího skauta získal Mravenec, nováčkovskou zkoušku se podařilo splnit hned čtyřem členům – Ondrovi, Majklovi, Soptíkovi a Mikymu. U slibového ohně svůj skautský slib do rukou Šroubka složili Ondra a Mravenec.

Skauti si svůj tábor pojmenovali jako „Tábor V Kalichu”, vlčata zvolila název „Trpasličí tábor”. Skauti letos zažili survival, PGA, lodě i návštěvy starších členů oddílu. Lovcem bobříků se stal Mravenec.

Velké díky patří roverům, kteří pomáhali s tvorbou programu pro skauty i vlčata. Dále děkujeme všem rodičům, kteří nám pomohli s odvozem věcí, stavbou tábora, testováním na covid a darováním potravin a peněz. Na závěr, ale rozhodně ne jako posledním v řadě, chceme poděkovat našim kuchařkám – Majdě, Chůvce, Helence a Vlaďce, díky kterým jsme měli jistotu, že je o nás stran jídla dobře postaráno.

Vypravěč & Šroubek

Odkaz na fotky: https://photos.app.goo.gl/GabktAQuT4JrA6xt9