Země je opravdu kulatá! – Tábor 1. dívčího

Prvních 14 dní v červenci jsme se s oddílem vypravily do vzdálenějšího tábořiště Nedvědička u Bystřice nad Pernštejnem. Světlušky a některé skautky se ubytovaly jako obvykle ve stanech, za to Kopretinky si společně poprvé užily celý tábor pospolu v tepee. Na začátku jsme vyjeli na mezinárodní konferenci OSN, kde nám vědci ze všech koutů světa předvedli konspirační teorie o tom, že země má zřejmě jiný tvar než kouli. Ne všem se tato informace zamlouvala, a proto se odsouhlasilo, že pokud se naším vědeckým týmům podaří obeplout zemi dokola, pokud předloží důkazy z jednotlivých zemí, vědci uznají, že opravdu má tvar koule, pokud se ovšem vrátí, protože pravděpodobně na moři přepadnou přes okraj. Jednotlivé týmy zemi samozřejmě dokázaly obeplout dokola, dokázaly, že je země kulatá a šťastně se navrátily domů. Během tábora jsme také na výletě navštívily Pernštejn, skautky se vypravily na puťák, světlušky spaly také jednu noc mimo tábořiště a celkově tábor hodnotíme velmi pozitivně.

V galerii je ochutnávka několika fotek, všechny ostatní najdete zde.

Brumla - 17.07.2021, 1. oddíl dívčí