Piknik, koupání i lodičky. Jak jsme si užili poslední schůzky

Světlušky a skautky z 37. dívčího oddílu uspořádaly poslední schůzky před prázdninami. Můžete se podívat na fotografie, co všechno prožily.

Benjamínci: V pátek 2. července se uskutečnila poslední schůzka Benjamínků, kterou jsme odstartovali začínající letní prázdniny a zároveň uzavřeli uplynulý rok. Sešli jsme se téměř v plném počtu a příjemnou atmosféru doplnili i někteří rodiče. Schůzku jsme strávili v okolí lanškrounských rybníků, kde jsme udělali piknik. Bylo zde spousta dobrého jídla, o které jsme se společně podělili, čtení pohádek a veselé hry. Seznámili jsme se s plyšovými kamarády a vymýšleli si vlastní a originální vtipné historky. Díky za toto setkání a přeji všem příjemné léto. Šery.

Sedmikrásky: Ve čtvrtek 17. června bylo velké horko, a tak se světlušky osvěžily v bazénu na zahradě své vedoucí Šeli. O týden později si udělaly piknik, popovídaly si o uplynulém roce i táboře, který je čeká. Pro Sedmikrásky to totiž bude úplně první skautský tábor.

Pomněnky: Poslední schůzku uspořádaly světlušky ve čtvrtek 24. června. Většinu doby strávily na dece s hromadou jídla. Bylo ho tolik, že ho ani nemohly snít, a proto podělily s hladovými skauty. U konzumace dobrot se Pomněnky bavily o pohádkách nebo filmech a hodně se nasmály. Vedoucí taky vyhlásily výherce za psaní deníků a rozdaly ceny. Přestože to poslední půlhodinu vypadalo na bouřku, počasí naštěstí zůstalo pěkné.

Vlaštovky: Skautky se naposledy před letními prázdninami setkaly 25. června. Sešla se nás jen polovina, protože zbytek holek měl rozloučení se základní školou. Koupily jsme si kebab a zbytek schůzky strávily u rybníků. Projeli jsme se na lodičce a prohlédly své staré deníky. Dost jsme se nasmály. Také jsme se zamýšlely nad smyslem skautingu a nad tím, co nám doposud dal.

Veronika - 2.07.2021, 37. oddíl dívčí