Cesta na rybníky aneb příhoda málem nesnědených špaget

V sobotu 26. června  jsme si udělali oddílovou výpravu. Chápejte, nic světoborného, jen jsme šli k lanškrounským rybníkům. Důležité bylo, že jsme mohli někam po roce zas vyrazit spolu. Nakonec nás bylo devět až deset podle toho, kdo se opozdil a kdo musel odejít dříve.

Po vlažném začátku v klubovně jsme probrali pár krizovek, které můžou běžně nastat, a jak si
s nimi poradit. Zkusili jsme turnaj v boxu (musíme sehnat pravidla) a vyrazili na koupák. Teda bylo fakt zataženo a foukalo, takže to chtělo trochu přemlouvání, než jsme většinu kluků dostali do vody, ale co bychom pro děti neudělali? Honza nám udělal malou ornitologickou přednášku (o ptácích). Pak jsme zařádili na hasičáku a vyrazili vařit oběd. Po roce byli kluci trochu zarezlí, ale s vařením polévky si poradili. Zkusili rozdělávání ohně křesadlem a světe div se, některým se to i povedlo.

Protože jsme zarezli za ten rok všichni, nevzali jsme olej a koření na špagety ani kečup, takže přišlo na plán B génia Fíli. Na špagety v hrnci na sporáku. Zachránila nás výhoda domácího prostředí a špagety byly ke svačině v klubovně. Pak už byl čas jen uklidit a zakončit.

Skautům, zdar!

Za tým vedoucích Tlampač