Svojsíkův závod pro rovery a rangers v Lanškrouně

V sobotu 14. října se uskutečnil první ročník Svojsíkova závodu pro rovery a rangers. Závodu se účastnili roveři a rangers z okresu a i ze vzdálenějších středisek. Závodu se účastnila střediska z měst Lanškroun, Červená Voda, Rychnov nad Kněžnou, Vysoké Mýto a Vamberk. Týmy byly před začátkem závodu rozlosovány.

Na přibližně desetikilometrové trase vedoucí okolo Zubrovky, lanškrounských rybníků a přes zámeckou zahradu se hlídky musely popasovat se sedmi disciplínami. Šlo o první pomoc, rozdělávání ohně, fyzickou zdatnost, šifry, stavbu stanu, historii skautingu a vázané stavby.

Po zdolání závodu se účastníci i rozhodčí posilnili výborným gulášem, který pro nás v klubovně uvařila Chůvka s její maminkou.

Později odpoledne, po doběhnutí všech družin, jsme se dozvěděli výsledky:

1) RozzlYTEJ DE!EMIŽON

2) KAFFE Z PÁRKÚ

3) RYCHLÝ TRENKY

4) TASEMNICE

Děkujeme a gratulujeme všem účastníkům a děkujeme také všem, kteří se na organizaci podíleli.

Marťa Dušánková

Veronika - 14.10.2023, 1. oddíl chlapecký