Střediskové kolo Svojsíkova závodu

V sobotu 18.4.2015 na Mariánské hoře proběhlo střediskové kolo Svojsíkova závodu, kterého se účastnili jak skauti a skautky, tak i vlčata a světlušky.

V sobotu ráno před sedmou hodinou nám ještě počasí nepřálo a vypadalo to, že letos závod proběhne za deštivého počasí. Než se však sjeli první vedoucí na Mariánskou horu a začali se stavět stany, tak se nám počasí umoudřilo a chvilkami na nás vykokovalo i sluníčko. Pak se již začali na Mariánskou sjíždět většinou na kolech skauti, skautky, vlčata a světlušky.

V půl desáte proběhl slavnostní nástup a pak již mohla vystartovat první družina světlušek na trať. Družinky na trati museli projít jednotlivé stanoviště – příroda (rostliny a zvířata), orientace, první pomoc, provazové vazby (svtětlušky a vlčata – uzle), logické myšlení, finannčí gramotnost, vaření, fyzická zdatnost, šifry a signalizace. Nejvíce se dětem líbilo stanoviště vaření, kdy vlčata a světlušky ozdobily chleba dle své představy a skauti a skautky museli připravit těsto na palačinky a na otevřeném ohni je dopéct. Během dopoledne členové kmene dospělých pro nás na místě uvařili tradiční skautský buřguláš, který všem náramně chutnal.

Po doběhnutí poslední družinky jsme mohly vyhlásit na slavnostním nástup výsledky, kdy každá družinka obdržela věcnou odměnu, ale i sladkost.

==== Závěrem bych chtěl poděkovat všem, kteří se podíleli na přípravě a realizaci závodu.

Kategorie vlčata a světlušek

1. Sněženky z 37. dívčího oddílu – 247,5 bodu