Výšlap vlčat na Zámeček a do Obory

Vlčata z 1. smečky vyrazila v sobotu 11. dubna odpoledne na cestu za pokladem, která je zavedla na Zámeček, Lískový vrch a na sjezdovku v Oboře. Obě družiny – Lišáci a Orlíci po celou cestu zápolily v různých úkolech a vítězství v jejich plnění jim mohlo přinést výhodu v závěrečném hledání pokladu. Tentokrát jsme měli štěstí, že obě družiny měly stejný počet členů. Některé úkoly prověřily schopnost týmové spolupráce – jako třeba řazení členů podle různých kritérií (věk, délka vlasů, velikost bot) někdy ztížené tím, že se družina nemohla domlouvat. Úspěch závisel na týmovém duchu i v případě transportu přes nebezpečné území na části cesty na Lískovém vrchu. Rychlost a taktiku zase vyzkoušel boj o šátky, kdy družina musela ubránit svůj a ukrást protivníkův. Znalosti naopak prověřil průběžný úkol poznávání rostlin, kdy bod získala družina, která dříve dokázala donést kousek vyhlášené rostliny. Ve všech těchto úkolech se lépe vedlo Lišákům. Pouze v jediném úkolu dokázali Orlíci uhrát alespoň remízu – při obraně stromů. Jedna družina chránila určené stromy – každý člen jeden strom poslepu – a útočníci se na ně snažili umístit co nejvíc lístečků. Pak si role prohodily.

A tak v hledání sladkého pokladu nakonec měli více času Lišáci. Jenže pozornějšími hledači se ukázali být Orlíci a tak jimi nashromážděný poklad byl nakonec o trošku větší. Ke cti jim slouží, že o hlavní část se podělili s druhou družinou. Ale protože už se blížil večer, tak jsme pak rychle seběhli sjezdovku a vyrazili kolem koupaliště k minigolfu, kde byl úplný konec naší cesty.

Šroubek - 11.04.2015, 1. oddíl chlapecký – vlčata