Středisková brigáda: Natírali jsme podsady i vyráběli lavičky

V osm hodin byl sraz u klubovny Na Větru. Sešlo se nás zde asi čtyřicet z řad členů střediska i jejich rodičů. Rozdělili jsem se na dvě skupiny. Jedna dělala práce v klubovně a na zahradě, jako je umývání oken nebo pletí hřiště, a taky natírala podsady. Lidi z druhé skupiny jeli buď na kole, či auty na Kopretinovou loukou, kde si rozdělili práci a začali na ní dělat. Tato skupina obsahovala i mě (Vojtu Skalického) a big bosse, což je vedoucí střediska Autíčko. Na našem tábořišti jsme například řezali a přepravovali dřevo, ze kterého jsme následně vybrali pár pěkných kousků, které jsme opracovali pořízem tak, aby byly použitelné na výrobu laviček. Bylo to náročné jak fyzicky, tak psychicky, protože práce s tímto nástrojem, který mi připomíná dobu kamennou, mě vyčerpávala. Někteří brigádníci vylepšovali zásobák využívaný při letních táborech. Také jsme natírali srub, protože jeho barva už nevypadala pěkně. Domů jsme přijeli dost špinaví, ale zároveň spokojení, protože jsme odvedli dobrou práci.

Za pracanty Vojtěch Skalický

Veronika - 28.05.2022, 1. oddíl chlapecký