Naše družiny nejlepší v kraji. Jdou do celostátních závodů

Postup do krajského kola Závodu vlčat a světlušek si Jiřičky (37. dívčí oddíl) a Zelená šestka (33. smečka) zajistily suverénním vítězstvím v tom okresním dne 7. května 2022. Krajské kolo se pak uskutečnilo v sobotu 28. května v Lázních Bohdaneč. Jak závodní den probíhal a jak to dopadlo, popisuje ve svém osobním deníku jedna členka družinky Jiřiček, která si přeje zůstat v anonymitě.

Do Lázní Bohdaneč jsme jely vlakem. Sraz byl na vlakáči v 6.15. Odtud jsme jely ve dvou autech, protože jinak bychom nestihly rychlík do Pardubic. Když jsme dojely do Pardubic na hlavní nádraží, tak jsem tam sobě a Marušce koupila hořické trubičky. Holky si tam kupovaly něco v automatu (ne všechny). A Anetka si omylem koupila kávu, a tak ji dala Míše. A potom šla Míša s Evčou, která nás doprovázela, aby na to Míša nebyla sama, koupit jízdenky do autobusu, který nás měl zavézt do Lázní Bohdaneč. Tím autobusem jeli s námi ještě nějací skauti. Nejspíš taky jeli na závody. Každopádně pronásledování bylo úspěšné, dorazily jsme na louku, kde se to mělo konat. A ještě jak jsme jely těmi auty, tak Míša zapomněla u Fíli v autě stan, který jsme si s sebou měly brát. A tak Míša zavolala Marušce, a ta domluvila s Vénou, aby nám ten stan vzal.

Na závodech se mohlo spát, ale protože to měli blbě zajištěný, tak jsme tam nespaly. (Pozn. editorky textu: Expresivní vyjádření odkazuje na skutečnost, že organizátory nebylo zajištěno jídlo apod.). Potom byl nástup, a tam jsme se dozvěděly, že poběžíme jako druhé. Po nástupu jsme si rychle šly sbalit věci. Za chvíli jsme už vyrazily s naší průvodkyní Renčou. My, protože jsme byly druhé, jsme začínaly na druhém stanovišti, a to byla LOGIKA. Další PRVNÍ POMOC, TÍSŇOVÉ VOLÁNÍ, STANOVÁNÍ, ZDRAVOTKA, FYZICKÁ ZDATNOST, KUCHAŘSKÉ DOVEDNOSTI, ORIENTACE, POZNÁVÁNÍ ŽIVOČICHŮ A ROSTLIN, VYHLEDÁVÁNÍ INFORMACÍ, JÁ A SPOLEČNOST, CHOVÁNÍ PŘI KRIZOVÝCH SITUACÍCH. Někde jsme to pěkně pokonily. Jednou jsme se málem ztratily. A při logice začalo mega lít a byla zima, no prostě hrůza.

Asi za tři hodiny jsme se vrátily, a to už tam byla Maruška. My jsme si pořád počítaly body a měly jsme jich 93, a jakmile to vlčata zjistila, začala se vychloubat, že oni mají 97 bodů!!! Ale my jsme se uklidňovaly tím, že měli blbé bodování a že my za to rozhodně nemůžeme (Pozn. editorky textu: Autorka zřejmě upozorňuje na neexistenci klasické proporčnosti bodování, což vedlo ku příkladu k situaci, kdy družina na stanovišti poznala 12 ze 30 živočichů, dostala však nula bodů, na jeden bod totiž dosáhla až družina s 13 až 15 poznanými exponáty).

Mohli jsme si tam jít udělat placku. A zase jsme šli hrát trojnožku. My s Aničkou jsme hrály do té doby, dokud jsme nezakoply o vlčata, a ta mi nezdeformovala ruku a Aničce hlavu, a tak už jsme potom nehrály a šly jsme si udělat tu placku. Anička i já jsme si udělaly dvě. Potom, když viděla Míša s Evčou naše duhové ryby, tak chtěly taky, a tak jsme tam zase šly a zeptaly jsme se, jestli můžeme udělat ještě pro vedoucí, a nakonec chtěla ještě Maruška, a tak tam šla Anička se zeptat a ta paní řekla „každý má dvě“. To neznamenalo nic dobrého! A tak jsem se zeptala Lucky, se kterou jsme vymyslely naše suprové jezero a každému, kdo nás naštve, tak mu řekneme „běž si do jezera!!!“. A tak Lucka šla udělat pro Marušku placku. (Pozn. editorky textu: Symbolika jezera mi zůstává tajemstvím.)

Byl nástup a my jsme byly… DRUHÉ. Moc nás to všechny zklamalo a nejhorší bylo to, že vlčata (Pozn. editorky textu: Myšlena jsou vlčata ze Zelené šestky.) byla PRVNÍ A POSTUPOVALA DO CELOSTÁTNÍHO KOLA. A protože jsme věděly, že se budou vychloubat, tak to bylo HROZNÝ!!! A tak jsme jim řekly, ať si s tím kufrem vlezou do jezera (Pozn. editorky textu: Kufr dostaly vítězné hlídky, obsahuje pokyny pro celostátní kolo.) Ale za chvíli přišel vedoucí, že se spletli a že ta první hlídka (v kategorii světlušek) je nesoutěžní a že my jsme vlastně první a POSTUPUJEME. Byly jsme mega šťastné a dostaly jsme ten kufr a hru Zázraky přírody.

Ze začátku to bylo blbý, ale potom to bylo SUPER!!!

Veronika - 28.05.2022, 33. smečka vlčat