Skauti na KOPĚ

Jako každý rok na nám. A. Jiráska při městských slavností KOPA vyrostl na nám. A. Jiráska malý skautský tábor, ve kterém jsme v sobotu 14. září 2013 prezentovali naší skautskkou činnost a pro děti jsme připravli 8 stanovšť s různými soutěžemi a rukodělnými činnosti. Stavby jsme postavil v pátek odpoledne, kdy po postavení našeho malého skautského městečka začalo celou noc pršet a buhužel příčinou dešťe a větru došlo v sobotu ráno k poškození našeho táborového hangáru, který se složil k zemi. Stan se nám podařilo nouzově postavit a ve stanu připravit zázemí pro děti, kde si mohli splnit čtyři disciplíny v suchu – rukodělné činnosti ( vyrobit myš z papíru a papírový větrník/ozdobit kolíček), házení na cíl (Spinlader) a kimovku. Dále děti měli po náměstí připravenou stopovanou a překážkovou dráhu a samozřejmě jsme nezapoměli na lanové aktivity – lávku a kdo dojde dál na gumě. Po splnění úkolů na děti čekala věcná a sladká odměna. I přes něpřízeň počasí (až do odpoledne pršelo) mezi nás zavítalo cca 100 dětí. Závěrem bych chtěl poděkovat všem, kteří se jakýmkoliv způsobem podíleli na realizaci této tradiční akce a hlavně bych chtěl poděkovat těm, kteří strávili deštivý a chladný den u disciplín v sobotu.

Autíčko

Autíčko - 14.09.2013, Kronika