První výprava skautů

První výprava skautů se tentokrát konala v duchu skautské „gastronomie“. Sešli jsme se v počtu 7 členů již v pátek večer u kluboven. Tam jsme čekali na příjezd světově proslulého kuchaře (Tesáka), pod jehož vedením jsme ukuchtili chutnou večeři. Po ní následovala noční hra, při které jsme museli získat co nejvíce pochodní, cestou nás ale naháněli strážci. To se povedlo, získali jsme 3 pochodně. Ucho po hře musel odjet a my si šli lehnout.
Druhý den jsme po snídani došli na srub v našem malebném údolí, cestou jsme zahráli i nějaké hry. Po obědě, který jsme si opět s dopomocí vedoucích uvařili sami, jsme vyrazili na odpolední hru. Běželi jsme svázaní s vůdcem (patronem), cestou jsme se brodili přes řeku, luštili jsme šifry, šli jsme po provázku, vyměnili jsme si část oblečení a také jsme si vyzkoušeli naše skautské vědomosti. Poté jsme my, skauti, museli zapálit oheň a přepálit provázek, což nebylo vůbec jednoduché, protože jsme měli svázané ruce, ale na konec se to povedlo a my získali nové úžasné skautské stezky. A byl čas večeře, kterou jsme si také sami vařili. Večer jsme hráli klasické hry u stolu, např. psaní příběhů, kreslení poslepu a dost jsme se nasmáli. Před spaním nám byly přečteny příběhy na zamyšlení.
Snídaně byla dobrá, následoval všemi milovaný úklid srubu a samozřejmě vaření oběda a cesta domů. A to bylo nejhorší.

Šroubek - 27.09.2013, 1. oddíl chlapecký