Skauti na KOPĚ

V pátek v odpoledních hodinách na nám. A. Jiráska v rámci městských slavností KOPA vyrostl malý skautský tábor. V sobotu jsme si pro děti připravili několik disciplín a dovedností – koláčové puzzle, pohádkové pexeso, lanové aktivity, kdo dál na gumě, zatloukání hřebíků, zvířecí kimovku, hod na cíl, výrobu větrníků a tvoření s gumopapíru. Děti po splnění jednotlivých úkolů dostali sladkou odměnu a po odevzdání soutěžní kartičky od nás dostali i drobné věci na památku. V době, kdy děti plnili disciplíny, tak rodiče mohli navštívit tee-pee, ve kterých jsme měli připravenou malou prezentaci lanškrounského skautingu. Během dne si pro soutěžní kartičku přišlo více jak 200 dětí. Na otázku co se dětem nejvíce líbilo jsme nejčastěji slyšeli lanové aktivity.

Závěrem bych chtěl poděkovat všem vedoucím, roverům, rangers, skautům a skautkám za pomoc při stavění a hlavně těm, kteří pomohli v sobotu s programem pro veřejnost.

Autíčko - 8.09.2012, Kronika