Poštolky porovnaly síly na Závodech skautských hlídek

Poštolky se v sobotu 16. října brzy ráno sešly u farní klubovny, kde si nechaly věci na přespání, a společně se třemi odvážnými Jiřičkami (Eliškou, Anežkou a Jájou) vyrazily do Dolní Dobrouče na tradiční Závod skautských hlídek.

Počasí bylo chladné a mírně deštivé. Mrholení naštěstí před tím, než tři lanškrounské  trojčlenné hlídky oblékly svá soutěžní čísla a vyrazily na trať, přestalo. Hlídky musely prokázat své znalosti v první pomoci, poznávání přírody a podobně. Po dokončení závodu musely ještě v rámci soutěže zapálit oheň a přepálit provázek, což bylo v nezkrotném větru téměř nemožné.

Závodnice pak čekal guláš k obědu a dlouhé čekání, až závod doběhnou všechny hlídky, kterých bylo asi čtyřicet. Jiřičky stihly postavit pevnost s tunely z písku a Poštolky si krátily čas nákupem a spásáním pendreků. Lanškrounské hlídky se umístily na 23., 18. a 10. místě.

Hned po vyhlášení Poštolky odjely zpět do Lanškrouna, kde se rozloučily se svými spoluzávodnicemi Jiřičkami, absolvovaly krátký program se skauty a pak si užívaly večera.

Ráno po sobě Poštolky uklidily, některé odjely domů a ostatní vyrazily na mši ke sv. Václavovi.

Veronika - 16.10.2022, 37. oddíl dívčí