Den otevřených dveří a Drakiáda

Světlušky, vlčata, skautky, skauti, vedoucí, rodiče a další příznivci skautingu přišli v sobotu 1. října 2022 ke skautské klubovně. Tu si návštěvníci mohli projít a prohlédnout si výzdobu jednotlivých kluboven.

Pro malé i velké návštěvníky byla na zahradě připravená „Cestka kolem světa“, kdy navštívili některé státy světa a mohli si například vyzkoušet discgolf, sumo zápas, skládání origamů nebo hod na cíl. Kdo chtěl, mohl si vyzkoušet, jak skauti spí na táborech. A pro všechny bylo připravené malé občerstvení.

Den otevřených kluboven doplnil 27. ročník skautské Drakiády. Děti pouštěly vyrobené i koupené draky. V kategorii draci vlastní výroby zvítězil Patrik Bednář a v kategorii kupované draci zvítězil Lukáš Václavský. Nejen vítězové si pak za odměnu odnesli domů ručně dělaný perník ve tvaru dráčka.

Autíčko - 1.10.2022, 1. oddíl chlapecký