Autíčko dál vede středisko, Šroubka střídá Vypravěč

Po třech letech jsme se v pátek 30. září sešli na Střediskovém sněmu, který činovníci napříč oddíly zahájili první slokou Junácké hymny. Na programu bylo například předání ocenění zasloužilým vedoucím, představení skautské činnosti v Lanškrouně v letech 2019 až 2022, otázka roveringu, a hlavně volba do vedoucích pozic střediska. Na tom se svým hlasem podílelo současné vedení střediska a vedoucí oddílů plus jejich zástupci, hlas poradní měli ostatní přítomní činovníci.

Na post vedoucího střediska a jeho zástupce kandidovala jediná dvojice – dosavadní vedoucí střediska bratr Jiří Dušánek – Autíčko s vedoucím 1. chlapeckého oddílu bratrem Matějem Richtrem – Vypravěčem. Ti byli také jednohlasně zvoleni. Autíčko tak zůstává ve vedení střediska nepřetržitě od sloučení středisek Zubr a Dikobraz v roce 2008.

Členy revizní komise byli zvoleni končící zástupce střediska bratr Miloslav Uher – Šroubek, sestra Lenka Gregorová z 1. dívčího oddílu a bratr Vojtěch Horák z 31. oddílu Jestřábi.

Na konci sněmu jsme ocenili Autíčka a Šroubka předáním druhého stupně březového lístku. Děkujeme za vaši službu a práci pro lanškrounský skauting.

Setkání jsme zakončili večerkou při svitu svíčky.

Děvčatům z 1. dívčího oddílu děkujeme za obsluhu při sněmu, za fotky Danielu Kuťákovi.

Za přítomné Veronika Skalická, 37. oddíl

Veronika - 30.09.2022, 1. oddíl chlapecký