Poštolky navštívily jeskyně v Litovelském Pomoraví

Sešly jsme se 11. 5. v 7:20 na nádraží v Lanškrouně a vyrazily směr Litovel. Nejdříve jsme šly pěšky do Rudoltic. V čekárně jsme chvíli čekaly na vlak, který se znenadání objevil na 4. koleji. Tryskem jsme vyrazily a chytily ho. Pak už šlo vše hladce. Žádný vlak nám neujel před očima a také jsme vždy zvládly vystoupit na správné zastávce.

Z Litovle jsme se vydaly nivou řeky Moravy přes CHKO Litovelské Pomoraví k Mladečským jeskyním. Potkaly jsme přírodní biotopové koupaliště, jez a další zajímavosti. V Mladečských jeskyních jsme se dozvěděly, že skoro všechny krápníky z nich ukradli vandalové na konci 19. století a že jsou tyto jeskyně významným nalezištěm lidských kosterních pozůstatků z období paleolitu.

Venku jsme si daly tradiční lízátka od Saši a vyrazily dál. V tomto úseku cesty jsme začaly mluvit maďarsky a držely se toho až do konce výpravy. Prošly jsme kolem barokního zámku Nové Zámky a vyvalily se na barokním paloučku v jeho blízkosti.

V Července po téměř dvaceti zdolaných kilometrech jsme se spokojeně uvelebily na lavičce a čekaly na vlak. Samozřejmě že přijel na kolej, na které jsme neseděly. Nasadily jsme osvědčené tempo, vskočily do podchodu a vlak opět stihly. Zdárně jsme dorazily zpět do Rudoltic, odkud jsme došly domů do Lanškrouna.

Anička

Veronika - 11.05.2024, 37. oddíl dívčí

Sponzoři »